Jak przykrywać intymne części ciała (aurę)?


Zakrycie aury jest jednym z warunków wykonania modlitwy i dlatego należy być w tej kwestii bardzo uważnym.

ZAKRYWANIE AURY PRZEZ MĘŻCZYZN

Mężczyźni w obecności innych mężczyzn i kobiet ( z wyjątkiem swojej żony), a także w czasie modlitwy powinni zakrywać części ciała od pępka do kolan włącznie (kolana także należą do aury).

ZAKRYWANIE AURY PRZEZ KOBIETY

1) Aurą muzułmańskich kobiet dla obcych mężczyzn jest całe ciało oprócz twarzy, dłoni i stóp.

- według szkoły hanafickiej, bo inne nakazują zakrywać

2) Aurą muzułmanki wobec innych muzułmańskich kobiet jest część ciała od pępka do kolan, a wobec nie muzułmanek taka sama jak dla obcych mężczyzn.

3) Kobieta w obecności osób, z którymi wiąże ją pokrewieństwo (mahram), może odsłonić ręce, włosy, szyję, uszy i łydki. Mahram może patrzyć na te części jej ciała.

ZAKRYWANIE AURY PRZEZ DZIECI

U dzieci do 4 lat nie wyróżnia się aury. Od czterech lat do wieku dojrzałości płciowej aurą są narządy płciowe i należy je zakrywać.

TASATTUR WOBEC MĘŻA I ŻONY

Pojęcie aury między małżonkami nie istnieje. Mogą patrzyć wzajemnie na wszystkie części ciała.

TASATTUR PODCZAS LECZENIA / W RAZIE KONIECZNOŚCI

Podczas leczenia lub w razie innej konieczności kobieta może dotknąć obcego mężczyzny, a mężczyzna kobietę. Zalecane jest, aby kobieta zwracała się do lekarzy tej samej płci, a mężczyźni do lekarzy płci męskiej. Jednak, jeśli nie ma takiej możliwości, dopuszcza się korzystanie z usług lekarzy płci przeciwnej.


źródło: "Podstawy Wiedzy Muzułmańskiej. Zasady wiary, oddawanie czci, moralność, życiorys proroka Muhammada saał." Sejfettin Jazydży ; wydane przez Muzułmański Związek Religijny